Dziwna ryba

Budzisz się rano i myślisz: tak ten dzień rozpocznie zmiany, w tym dniu coś zrobię. W końcu zmuszasz się zburzyć poukładane życie, które czujesz że jest niewłaściwe, że obrało się zły kurs. Przecierasz oczy.

Mięciutka kołdra kusi na pozostanie jeszcze w jej otoczeniu przez chwilę. Mówisz sobie, jutro też jest dzień i postanawiasz wciąż trwać w poukładanym życiu, nic nie zmieniając w nim. Zagrzebujesz się w kołdrze jeszcze na chwilę, na małą chwilę.

Ale jeśli jednak uda się wyrwać ze złych, kuszących objęć mięciutkiej kołdry…

Postanawiasz wyrwać się z poukładanego świata, bo masz w sobie coś z podróżnika, z włóczykija, który chce się wyrwać z domu, ale sprawy codzienności przygasiły chęci wędrówki.

Plecak spakowany, przekraczasz próg, granicę bezpiecznego świata, schronienia przed tym co się kryje na zwentąrz. Gdy się to zrobi w końcu będzie można przeżyć przygodę, znaleźć się w ciekawym miejscu, w którym będzie się dobrze czuło.

Może chcemy tylko coś odkryć, coś co nikt jeszcze nie widział. Małe odkrycie, ważne tylko dla nas.

Zbiegiem okoliczności ma się przy sobie aparat. Dokumentujesz to co cię otacza, zapisujesz świat. Tak, żeby na starość miało się co wspominać.

Ale nie zawsze dopływamy tam gdzie chcieliśmy.

Miała być wilka podroż. Tak, przekroczyło się pewną granicę. Wsiadasz na mały statek. Jesteś pełen nadziei i dreszczyku niepewności. W plecaku masz kilka ubrań na zmianę i niewielki stary aparat, kilka rolek w zapasie. Odpływasz w  wielką podróż w zbadaniu tego co kryje się za horyzontem.

Może podczas podróży spotka cię burza, gdy jesteś tylko ty, a wokół ciebie niebieska pustka. Po burzy udaje ci się jakoś dopłynąć do małej wyspy. Ze statku zrobisz tymczasowy dom, schronienie przed tym co jest w pobliżu. Trafiłeś nie tam gdzie chciałeś, trafiłeś w dziwny świat, gdzie obserwuje ciebie upiorna ryba.

Ale cieszysz się że spróbowałeś wstać z łóżka i zacząłeś młotkiem burzyć poukładany świat.

 

Reklamy

Jedna myśl w temacie “Dziwna ryba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s