Pudełko

pudelko-1

Wyobraź sobie idealny pokój. Zamykasz oczy, w wyobraźni zarysowują się ściany, meble. Pojawia się to, co chciałoby się mieć. Kładziesz się na nierealnym łóżku.

Za oknem ściemnia się. Powoli zapada noc. W pokoju robi się ciemno. Pojawiają się dziwne cienie. Idealny pokój zamienia się w odcieniach szarości w coś upiornego. Nagle łup. Ktoś uderza ciebie w głowę. To realne życie budzi ciebie z snucia marzeń o pomieszczeniu, w którym będziesz chować się przed światem.

Można tak snuć i snuć marzenia o idealnych czterech ścianach, marzeniach orbitujących czasami gdzieś w kosmicznych przestrzeniach. Z takim nierealnym podejściem powstał pomysł pokoju 71. Enigmatyczna, umowna nazwa, określa pomieszczenie w którym coś dzieje, niezależnie od skali.

Pokoje można przyrównać do pudełek. W takich papierowych, po butach zdarza nam się trzymać, chować to co jest dla nas ważne, to co nie chcemy, żeby gdzieś przepadło w zapomnieniu.  Tak samo dzieje się z pokojami. Zachowują się jak pudełka. W swoich czterech ścianach też gromadzimy to co jest dla nas ważne, chcemy żeby było blisko nas, cieszyło oczy.

W pudłach chowamy też rzeczy, które niezbyt pasują do wystroju wnętrza. Są z innego świata, który wdarł się do twojego pomieszczenia. Jak na razie nieszybko się z niego wyniesie. W tych pudłach schowane jest twoje małe, mobilne „studio fotograficzne”.

Taki twój „Pokój 71” może stać się studiem w ciut przyciasnym pomieszczeniu. Z pudeł wyciągasz i rozkładasz sprzęt, jakaś lampa błyskowa, parasolka, kilka statywów. Zwykły stolik zamieniasz na miejsce gdzie układasz martwą naturę. W ciut przyciasnym pomieszczeniu robisz zdjęcia małym rzeczom. Twój pokój zamienia się w pracownie, na chwilę.

A później wszystko pakujesz z powrotem do pudełek. Chowasz. Znika studio, znów masz z powrotem swój pokój.

Pokoje jak pudełka.

Pokój 71 jest moim małym projektem. Jak na razie orbituje gdzieś kosmicznych przestrzeniach. Pomału ściągam go na ziemię.

 

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s