Pokój 71

IMG_4524

Nasze pokoje to nasz mały świat, w którym odpoczywamy, regenerujemy siły. Staję się ochroną przed tym co jest poza nim, za potworami kryjącymi się w codzienności.

Pokoje mogą być małe, w których potykamy się o meble, nagromadzone przedmioty. Depresyjne cztery ściany. Takie nasze klaustrofobiczne więzienie.

Mogą być duże i zagracone.  Staję się pochłaniaczami naszych ulubionych rzeczy. Nagle coś jest nam potrzebne i weź w takim ogromnym pokoju znajdź to co ci potrzeba.

Pokoje mogą być źle urządzone. Przerażają swoim wyglądem i niepraktycznością. W takim warunkach musi się źle mieszkać.

Są jeszcze opuszczone. Niszczeją z zapomnienia. Stają się schronieniem dla tych, którzy nie mają swoich czterech ścian. Skrywają też sekrety miłosnych schadzek, bo gdzieś trzeba wyznawać swoją miłość, gdy się jest jeszcze młodym, gdy świat nie może się dowiedzieć o ukochanym. W opuszczonym pokoju mogą też odbywać się szemrane interesy, spotkania dziwnych osobliwości.

Zdarzają się też nawiedzone. Straszą w nich upiory. Może ściany przesiąknęły złą energią, bo ktoś kogoś zabił. Okrutna zbrodnia, przez, którą dusza zmarłego sfiksowała i postanowiła zostać, straszyć wszystkich tych, którzy przebywają w pokoju.

Buuu…

A mój pokój jest w innej galaktyce, w bliżej nieokreślonym miejscu. Chciałabym go schować w przenośnej walizce i zabierać go wszędzie.

Mój pokój 71, jest ciut za ciasny i jest zwykłym pomieszczeniem z łóżkiem do spania.  Niekiedy staje się w małej skali studiem fotograficznym. Niekiedy jest częścią snutej opowieści i pochłaniaczem rzeczy, których nagle potrzebuje. Zjada je i kiedy ich już nie potrzebuje zwraca mi.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s