Gdzie jest zima?

Gdzie jest zima?

Dzień był dzisiaj wyjątkowo słoneczny. Zaczęło mnie zastanawiać gdzie się podziała zima. Jak na tą porę roku jest dość dziwnie. We wtorek już wigilia, a śniegu wciąż nie widać. sięgnęłam do prognoz pogody, z wielką nadzieją, że może coś jednak spadnie białego. Jak na razie możliwe są tylko opady deszczu.

Nie ma śniegu nie ma robienia bałwana. Dla mnie to jest już tragedia. Tylko tego mi brakuje. Na litość boską niech coś spadnie. Chociaż cieniutka warstwa. Niech będzie biało na święta.

W takim razie gdzie się podział śnieg?

Ocieplenie klimatu, tylko takie wytłumaczenie przychodzi mi do głowy.

W mieście istna przed świąteczna gorączką. Wszyscy gdzieś pędzą. Ludzie na skwerkach handlują różnorakimi choinkami – istnym świątecznym symbolem. Wszędzie świąteczna atmosfera. Zewsząd płyną świąteczne melodie. W telewizji filmy o świętym mikołaju.
W domu stoi już ubrana choinka. Tak, święta się zbliżają.

W tym roku na Wielkanoc mieliśmy śnieg. Może nam się teraz pozmienia tradycja na święta. Słoneczna pogoda na Boże Narodzenie a lepienie królików na Wielkanoc. Już tak w tym roku mieliśmy. Było dość ciekawie. Też takiego królika ulepiłam.

Postanowiłam uciec od tego przed świątecznego zgiełku, przygotowań i sprawdzić czy może gdzieś jednak jest jakiś śnieg. Mały spacer za miasto do lasu. W plecak zapakowałam aparat i notatnik. Musiałam oczyścić, przewietrzyć umysł. Dzisiejszy dzień był jak znalazł na to. Zaszłam w ustronne miejsce, polanka w lesie, tuż przy strumyku i szczerze tam też nic nie znalazłam. Wszędzie wiosennie. Strumyk płynie. Nie przymarzł.

Jedyne pocieszenie w tej pogodzie to, to że nie jest pioruńsko zimno. Jest znośna jak dla mnie temperatura.

Chcę śniegu, niech coś spadnie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s